Kalendár akcií
« Jún '19 »
PoUtStŠt PiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meninoví oslávenci

Dupnák Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Strachan Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Opina Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Tarasovičová Lenka
- - - - - - - -
napísať odkaz
Čandik Jozef
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Sila chvály Boha

Sila chvály


V jeden poriadne zamračený a nevydarený deň, kedy sa mi nič nedarilo a beznádej sa do vnútra začínala pomaličky zapichávať ako rozbité sklo...


... som sedel na posteli pred oknom a snažil sa to všetko, čo ma bolí, vypovedať Bohu. Na oblohe hustá sivá pokrývka mrakov bez jediného prerušenia a veľká zima (kosa). Nenachádzal som slová a aj tie, ktoré som našiel sa mi hovorili veľmi ťažko.


Zbitý, utrápený, s hlavou zdvihnutou k nebu som začal chváliť Boha. Pomaly som začať zisťovať, že vecí, za ktoré môžem a chcem chváliť Boha je neúrekom. Po nejakej chvíľke sa stalo niečo veľmi zvláštne. Spoza hustých sivých mrakov začalo žiariť svetlo. V mrakoch sa robili malé dierky, cez ktoré začali prenikať slnečné lúče. Sivá pokrývka sa začala rýchlo rozpadať až úplne vymizla. Na oblohe sa zjavilo nádherné slnko. Zavrel som oči, lebo na oblohu sa pre jeho neuveritenú silu a majestátnosť nedalo pozerať. Nádhera! Teplo zaplavilo všetko dookola.


Začal som rozmýšľať nad vecou, ktorú som už veľa krát počul. Ak sa na slnko nedá pozerať...taká obrovská diaľka a ešte taká obrovská sila...trasú sa mi kolená pred silou a nevychádzam z úžasu pred majestátnosťou nášho Boha – tvorcu slnka, ktoré je aj tak iba zrnkom prachu v nekonečnom vesmíre.


Prečo to všetko vlastne píšem. Chcem ťa povzbudiť ku chvále nášho Boha. Netreba pripravené slová na hárku papiera, netreba krásne formulované vety...stačí sa iba postaviť pred Boha a chváliť ho. Zrazu zistíš, že slová prichádzajú, akoby ti ich niekto našepkával. Sila a moc, ktoré so sebou prináša chvála sa nedajú slovami opísať. Nezáleží na tom, aká silná, tmavá a hrôzostrašná je pokrývka beznádeje, zúfalstva, strachu ..., ktoré prežívaš. Tvoj Boh má moc to všetko rozprášiť. Vlastne, tie všetky veci pred tvojím Bohom samy utečú!


„Chválim Ťa, Pane“ je ako mocné udieranie na nebeskú bránu v čase súženia. Čím je srdce skrúšenejšie a utláčanejšie, tým je udieranie mocnejšie. A je nádherným poďakovaním sa Bohu za čas hojnosti a štedrosti.


Je ti fajn? - Chváľ Boha! Darí sa ti? - Chváľ Boha! Utláča ťa nepriateľ? - Chváľ Boha! Stojíš sám proti velikánskej presile? - Chváľ Boha! Stále, stále, stále chváľ Boha! Boh berie do dlaní svojich maličkých, ktorí chvália Jeho meno. A v Božích dlaniach je príjemne, nádherne a navyše...v Božích dlaniach je bezpečne!

Majky

Doterajšie hodnotenie: 0 bodov v 0 hodnoteniach, priemer: 0

Vaše hodnotenie blogu

_EXCELLENT _VERYGOOD _GOOD _REGULAR _BAD
Stupnica hodnotenia

      

Komentáre