Kalendár akcií
« Jún '19 »
PoUtStŠt PiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meninoví oslávenci

Dupnák Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Strachan Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Opina Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Tarasovičová Lenka
- - - - - - - -
napísať odkaz
Čandik Jozef
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

SL-Kroščenko a späť alebo Moje delenie

Minulý víkend som sa zúčastnil na OMA z ktorého sa vám chcem dodatočne podeliť, keďže som vtedy nebol na záverečnom delení.
Toto oemko bolo pre mňa veľmi zaujímavé a netradičné, a myslím, že si ho budem dlho pamätať.
Prvou vecou s čím sa chcem podeliť je to, ako Pán konal hneď v prvý večer. V rámci oemkového večera sme totiž išli na poevanjelizačný program, ktorý prebiehal v telocvični jednej školy. Program bol pestrý: scénka, skupinky, pohybové aktivity a nakoniec modlitba chvál. Telocvičňa bola plná mladých, modliacich sa ľudí, no všimol som si aj niekoľko dievčat, ktoré ostali sedieť na podlahe telocvične. 'Asi nemajú záujem', pomyslel som si, 'alebo im chýba odvaha?'. Tak som začal s túžbou prosiť Ježiša, aby sa im dal poznať. Modlitba skončila a ja som si skočil po vetrovku. Keď som sa vrátil, počul som ako sa dievčatá plné radosti zhovárajú, že sa boli práve zapísať na stretka a tak posmelili aj svoju ďalšiu kamarátku. Mal som z toho veľkú radosť.
Toto animátorské OM bolo netradičné aj preto, lebo sa konalo na území dvoch štátov. :) V sobotu ráno sme vycestovali z Ľubovne do Kroščenka. Po privítaní nasledovala prehliadka centra hnutia Svetlo-Život. Mňa oslovil jeden obraz v kaplnke, o ktorom som neskôr rozjímal. Zobrazuje tú časť evanjelia, kde Ježiš hovorí, že kto chce byť veľký, má byť služobníkom všetkých. Uvedomil som si, že aj vo mne je túžba byť veľkým človekom, zaslúžiť sa o niečo v Božom kráľovstve. A teda aj mne tu hovorí, čo mám robiť, aký zmysel má mať môj život. Možno to znie ako keby som objavil Ameriku, ale pre mňa je to cenný objav. :)
Poobede sme mali pomôcť s rôznymi prácami okolo centra. Všetci pracovali s radosťou a nadšením - myslím, že aj to je prejav nového života, pretože ľudia sveta by reagovali inak.
Tiež hodnotné bolo rozprávanie, pri večernej opekačke, o otcovi Františkovi, pretože počuť svedectvo osoby, ktorá ho dobre poznala, je viac ako čítať o ňom knihy. Pri tomto rozprávaní som cítil akúsi horlivosť, túžbu robiť niečo, aby ľudia spoznali Ježiša, aby boli zapálenými kresťanmi. Túžbu, aby sa rodina kresťanov rozrástla a aby sme spolu menili tento svet. Otec Blachnický je dôkazom toho, že sa to dá a oplatí sa to.
Amen.

Dusan2311

Doterajšie hodnotenie: 0 bodov v 0 hodnoteniach, priemer: 0

Vaše hodnotenie blogu

_EXCELLENT _VERYGOOD _GOOD _REGULAR _BAD
Stupnica hodnotenia

      

Komentáre