Uvedom si

Čas beží tak rýchlo a my ním plytváme, akoby nemal žiadnu cenu.
 
Reklama
misionar.eu
 

Spoločenstvo na nezaplatenie

       Veľa krát som počul, ako sa niekto sťažoval, že spoločenstvo, v ktorom funguje, je o ničom. Ľudia robia to, či hento. Ohovárajú, sú sebeckí, nepomáhajú si, su leniví... „Možem sa na také spoločenstvo vykašlať!“. Možno si poviete: „Nič nové pod slnkom, aj to moje je také!“.

       Zaráža ma však to, že veľa krát tieto slová počuť z úst ľudí, ktorí nejako sami neprikladajú ruku k dielu. Jednou z mnohých veci je napr. toto: Ak sa sťažujem, že ten a ten je lenivec, lebo za mnou už týždeň nezašiel...a pritom ja sám som nezaklopal mesiac na dvere jeho bytu...klamem. V prvom rade sám seba, lebo nestojím v pravde, a nehovoriac o tom, ak sa o tej osobe rozprávam s niekym iným.

       Ak platia slová „Spoločenstvo je jedinou živnou pôdou pre duchovný rast človeka“, môžeme si také spoločenstvo predstaviť ako takú...hm, hriadku plnú nádherných kvetov. Nádherné kvety predstavujú všetko dobro, ktoré je v nás (všetko Božie). Na to, aby rástli, mocneli a rozvíjali sa, potrebujú isté podmienky.

       V spoločenstve (hovoríme o spoločenstve kresťanskom) sú ľudia všelijakí a vyskytujú sa malé/veľké nedorozumenia... Také spoločenstvo je ako poklad! Stále, stále a stále zabúdame, že cirkev (a spoločenstvo ako jej súčasť) je inštitúcia Božsko-ľudská. Je oveľa ťažšie žiť svoj kresťanský život s ľuďmi, ktorí ti absolútne nerozumejú. V nedeľu do chrámu? Modlitba? Kresťania sú takí a takí...na čo tam chodíš?! Kresťania môžu za všetko...vojny, dážď, za to, že sa niekomu nedarí, proste za všetko zlo, ktoré je na svete.. Podmienky pre rozvíjanie tvojho života v Duchu sú značne obmedzené. Nehovoriac o tom, ak ti poriadne znepríjemňujú život, odvracajú ťa od správnej cesty alebo ťa ubíjajú.

       Preto ak chceš, aby kvety duší ostali naozaj krásne, rástli a mocneli, urob ešte dnes krok, ktorý bude tejto veci nápomocný. Pomáhaj svojim bratom, potešuj ich, rozprávaj sa s nimi, smej sa i plač, zavolaj im, pošli SMS, pomôž s úlohou, povzbudzuj v skúške, povedz, že ich máš rád. Nezabúdaj na stretko, zbor, zorganizuj spoločný večer alebo výlet. A ak ti tvoja lenivosť, TV, či PC (alebo iný nedobrý našepkávač) hovorí „Nie!“...ja ti hovorím „Choď!“. A daj do toho najviac, čo len môžeš!


       Len na tých ľudí nezabúdaj, ďakuj Bohu a modli sa za nich! Venuj týmto ľuďom najviac času ako sa len dá a pamätaj, že to tvoje spoločenstvo je spoločenstvo na nezaplatenie!

Majky

Doterajšie hodnotenie: 0 bodov v 0 hodnoteniach, priemer: 0

Vaše hodnotenie blogu

_EXCELLENT _VERYGOOD _GOOD _REGULAR _BAD
Stupnica hodnotenia

      

Komentáre