Kalendár akcií
« Jún '19 »
PoUtStŠt PiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meninoví oslávenci

Dupnák Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Strachan Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Opina Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Tarasovičová Lenka
- - - - - - - -
napísať odkaz
Čandik Jozef
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Chcem rásť - s Vami!

Milá (gr)oázová rodina! Včera som sa zúčastnila svojho prvého študijného dňa na Inštitúte, kde nejaký čas býval aj nedávno blahoslavený kardinál John Newman (a ten mu dokonca dal aj názov, pod ktorým je známy dodnes - Maryvale - od Mary Valley, Máriino údolie).

Začínam tam kurz, ktorý, ak ho s Božou pomocou dokončím, zavŕšim diplomom z Evanjelizácie a službe v oblasti mladých. Možno sa pýtate, načo mi to bude alebo ako to odôvodním, keď som mimo domova a prakticky mimo tejto oblasti. Odpoveď by bola asi takáto: Odkedy som v Anglicku, rastie vo mne presvedčenie, že evanjelizáciou nemôžeme poveriť iba hierarchickú cirkev. My všetci do jedného sme dostali "misiu" hlásať evanjelium. Je mi jasné, že každý je povolaný úplne jedinečným spôsobom a na tom mieste, kde je postavený. Ja však cítim vyslovene urgentnosť venovať sa tomu naplno, ako to robí komunita Sion, kde momentálne pôsobím. Úplne najradšej by som sa do toho vrhla doma, na Slovensku, kde som predsa len (pozemsky) doma. Preto som privítala, keď mi vedúci komunity naznačili, že by možno nebolo odveci si tento kurz spraviť. Moja motivácia je aj to, že diakonia evanjelizácie akosi nie veľmi funguje, odkedy sa Rudko odporúčal do stavu manželského (ale ak sa mýlim, ospravedlňujem sa, toto je môj poznatok na diaľku).
Zároveň ma jeden rozhovor "nakopol" ponoriť sa do hĺbok bohatstva oázovej formácie. Odtiaľto je to dosť ťažké, hoc nie nemožné. Preto sa obraciam hlavne na tých, ktorí sa zúčastnili ORD, hoc ma aj nepoznáte, napíšte, čo Vás najviac oslovilo (konkrétne, ak sa dá) a kde vidíte medzery v našom poznaní koreňov.
Tiež, to štúdium nie je lacný špás, tak ak by ste cítili volanie pomôcť mi hoc len jedným éčkom, napíšte mail alebo odkaz na skype (moje údaje sú v adresári).
Vopred ďakujem každej duši, ktorá sa rozhodne podeliť akýmkoľvek spôsobom o svoje dobrá.

Miriam

Doterajšie hodnotenie: 0 bodov v 0 hodnoteniach, priemer: 0

Vaše hodnotenie blogu

_EXCELLENT _VERYGOOD _GOOD _REGULAR _BAD
Stupnica hodnotenia

      

Komentáre