Uvedom si

Všetko s mierou! Práca aj odpočinok.
 
Reklama
misionar.eu
 

Ako sa všetko začalo

Ako sa to všetko začalo alebo inak „Hurá na Bratislavu“
Sedíme vo vlaku a v spomienkach sa vraciame na začiatok našej cesty. Alebo ešte skôr, pred začiatok našej cesty..
V roku Pána 2009, keď sa v Bratislave konalo prvé misijné stretnutie, my sme si žili svoje životy v malebných obciach a mestách Slovenska zvaných Hanigovce, Torysa, Bratislava, Stropkov, Humenné, Stará Ľubovňa, Prešov a v neposlednom rade Snina. „Ak by bolo treba, sme schopní vytvoriť evanjelizačný tím“ odznelo vtedy v roku Pána 2009 na tom svätom mieste v Bratislave. A my nič netušiac sme si žili svoje životy ďalej v našich malebných obciach a mestách Slovenska zvaných H, T, B, S, H, S, P a v neposlednom rade S, bez toho, aby sme vedeli, že práve táto veta bola rozsudkom, ktorý zmení naše životy.
A tak hnaný tou nepochopiteľnou túžbou a Božím Duchom, sme si jedného dňa zbalili tých pár najdôležitejších vecí (gitary Lucy, Anastejžu, Krvavú Mery, Meťjua, Džordža, 4 no name gity, elektriku Hermonda, bicie, klávesy, flautu, tamburínu Zuzu, djembe Vilka a hlavne Božie Slovo) a šli do ďalšej malebnej dedinky na konci sveta zvanej Kružlov. Tu sme sa stretli práve my, vtedy ešte neznámi: Jahodka, Pítr, Zuš, Meťju, Šupolka, Lenka, Kapor, Ľudko, Lucy, Ondrík, Džulietta. Po dvoch týždňov všetkých citov, akých si len dokážete predstaviť, do hlavy nám nápad vnikol a už sme ho nemohli zastaviť. Duch Boží si zmyslel svoje, že misijný A TAK tím treba vytvoriť, aby mohol skrze nás, iným ľuďom srdcia otvoriť.
Prvá akcia – Bratislava.
Šialenstvo zmizlo vo chvíli, keď sme zistili, že nemáme ani peniaze, ani aparatúru, mnohí z nás ani podporu doma, ani auto na prevoz nástrojov, ani ubytovanie, ani povolenie odísť zo školy. Čo sme však mali bol Boží Duch, láska a priateľstvá v našom tíme, radosť, duchovné dary, talent, kopec priateľov a ľudí, ktorí sa za nás modlili. A tak nebolo čo riešiť, Boh sám to celé zariadil. Spiatočná letenka Londýn Bratislava pre Zus kúpená, povolenie odísť na TÝŽDEŇ zo školy vybavené, ubytovanie v bratislavských rodinách pripravené, aparatúra rezervovaná, peniaze od dobrodincov na bankovom účte, jedlo na celý týždeň navarené. Bonusy: otec Mikuláš, zvukár Paly, taxikár Matúš. A tak hor sa na Bratislavu!
Zhrnieme to: spanie na imaginárnej tráve, bolesti nôh a výmena tela za nové, veľa jedla - obžerstvo (každodenné bagety), Jožko Mihók – Boží blázon v sukni, ktorá mu zhorela, škóti, pekní chlapi (Jeremy, Bohuš, bubeníci, saxofonista, klavírista (v podstate celé ESPÉ)), super spoločenstvo, pokora, plačúce dievčatá, Matúš hoper (pre nezainteresovaných Mariannkin nápadník), Vachnovci, Burákovci, Haizerovci, Džana, Kubo, Ondrej, skákanie na koncertoch, vysvietená Bratislava, hrad, Eurovea, Aupark, Muziker, antikvariát, rozdávanie letákov, Šafko a všetky ostatné námestia, pizza, refrektár, dva hodin, vŕzgajúca posteľ, naša loď, Magdalénka, Lucka spíš? holá žena so srnkou, biely klavír s čiernymi klávesami, quo vadis, krásne gitary, klavírne trio, krátke noci, dlhé dni, nekonečné električky, autobusy, vozenie sa v kufri, v piatok prvá telocvičňa, pantomíma a svedectvá, blúdenie Bratislavou, múr Jericha, Ivkino zázračné uzdravenie, nové priateľstvá, smiech, slzy, radosť aj smútok a nekonečne veľa ďalších spomienok, ktoré nám nikto nevezme. Dostatočne sme zomreli pre Bratislavu.
A TAK sedíme vo vlaku vracajúc sa do našich malebných obci Slovenska zvaných H, T, B, S, H, S, P a v neposlednom rade S, pripravení kedykoľvek a komukoľvek vyrozprávať toto nádherné dobrodružstvo, ktoré Boh pre nás pripravil, už dávno predtým. Sme odhodlaní hocikedy vykročiť z našej každodennej reality a ohlásiť svetu aké veľké veci Boh koná v našich životoch.

A TAK

šupolka

Doterajšie hodnotenie: 0 bodov v 0 hodnoteniach, priemer: 0

Vaše hodnotenie blogu

_EXCELLENT _VERYGOOD _GOOD _REGULAR _BAD
Stupnica hodnotenia

      

Komentáre