Kalendár akcií
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Neľutuj, čo si spravil

    Neľutuj čo si spravil, pretože v tej chvíli si si to tak želal...a nikdy neľutuj to čo sa stalo, pretože v tej chvíli sa to tak stať malo!     Bol raz jeden chlapec, ktorý sa narodil s nemocou. Bola to nevyliečiteľná choroba. V 17 rokoch mohol každú chvíľu zomrieť. Žil stále len utiahnutý v dome pod dohľadom svojej matky. Raz toho už mal dosť a tak sa rozhodol, že sa pôjde prejsť do mesta. Poprosil svoju matku o dovolenie a ona mu to umožnila. Keď sa prechádzal videl množstvo obchodov. Keď šiel okolo jedného obchodu s hudobninami, uvidel nádherné dievča, asi v jeho rokoch... Bola to láska na prvý pohľad. Otvoril dvere a vstúpil dovnútra. Nepozeral sa po ničom inom iba po nej. Stále viac sa približoval k nej. Pozrela sa na neho s úsmevom a opýtala sa:
    "Môžem Vám nejako pomôcť?"
    V priebehu toho si myslel, že je to ten najkrajší úsmev aký kedy vo svojom živote videl. Pocítil potrebu pobozkať ju práve v tejto chvíli. Koktavo jej odpovedal:
    "Áno, eeehhh, uuuhhh, rád by som kúpil jedno CD."
     Bez premyslenia zobral prvé CD aké mal po ruke.
    "Chceš ho zabaliť?" opýtalo sa dievča s úsmevom. Odpovedal: "Áno." A ona mu išla CD zabaliť, keď mu ho podala rozlúčili sa a odišiel. Od toho dňa, navštevoval, tento obchod pravidelne, aby kúpil nejaké CD. To dievča mu stále jednotlivé CD balila. On si ich bral domov a zabalené ukladal do zásuvky. Príliš sa hanbil, aby ju niekde pozval. Akokoľvek to skúšal, nešlo mu to. Jeho matka sa pokúsila ho v tom povzbudiť, aby sa ďalší deň odvážil, on sa chytil za srdce a... a vyšiel odvážne k obchodu. Kúpil si CD a ako vždy ho dostal zabalené. Vzal CD a keď sa ona nepozerala, rýchle jej nechal na pulte lístok s jeho telefónnym číslom a vybehol z obchodu von."...Crrr" !!! Matka zobrala slúchadlo: "Áno?", bola to ona, pýtala sa na neho, matka úplne zničená začala plakať a povedala: "Ty to nevieš? ... Včera zomrel." Bolo príliš dlhé ticho, až na plač matky, ktorý sa v slúchadle ozýval...Neskôr vstúpila matka do izby svojho syna, aby si ho pripomenula. Rozhodla sa začať s triedením jeho vecí. Otvorila zásuvku a na jej prekvapenie zbadala tam hŕbu zabalených CD. Jedno z nich otvorila a našla tam lístok.
    Bolo na ňom napísane: "Ahoj, si fakt milý, chcel by si niekedy so mnou vyjsť von? Mám ťa rada ...Sofia." S hlasitou emóciou otvorila matka ešte jedno CD a i z toho CD vypadol papierik, a na všetkých stalo to isté... Takýto je život...
    Nečakaj príliš dlho kým niekomu povieš, čo cítiš! Povedz to ešte dnes!! Zajtra už môže byť neskoro.

návrat hore Štvrtok, 22.05. 2008 - 10:34:33
Téma: Príbehy na zamyslenie

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.38 / Hlasov: 13      

K tomuto článku nie je možné vložiť komentár.