Kalendár akcií
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Láska a čas

    Pred dlhou, dlhou dobou existoval ostrov, na ktorom žili všetky pocity človeka: dobrá nálada, smútok, múdrosť a okrem ostatných rôznych pocitov aj láska.     Jedného dňa sa pocity dozvedeli, že sa ostrov potopí. Každý si teda pripravil svoju loďku a chystal sa odplávať z ostrova. Len láska chcela čakať do poslednej chvíle. Ešte než sa ostrov potopil, prosila láska o pomoc.
   Na luxusnej lodi plávalo okolo lásky bohatstvo. Opýtala sa: "Bohatstvo, môžeš ma zobrať so sebou?" "Nie, nemôžem. Mám na svojej lodi veľa zlata a striebra. Tu pre teba nie je miesto."
   Tak sa láska opýtala pýchy, ktorá plávala okolo na prenádhernej lodi: "Pýcha, môžeš ma zobrať so sebou?" "Ja ťa láska nemôžem zobrať..." odpovedala pýcha, "tu je všetko perfektné. Mohla by si poškodiť moju loď."
   Láska sa teda opýtala smútku, ktorý plával okolo: "Smútok, môžeš ma zobrať so sebou?" "Ach láska," povedal smútok, "ja som tak smutný, že musím zostať sám."
   Dobrá nálada preplávala okolo lásky, ale bola taká spokojná, že ani nepočula, že na ňu láska volá.
   Zrazu nejaký hlas "Poď láska, ja ťa zoberiem." Bol to nejaký starec, ktorého na ostrove ešte nevidela. Láska bola taká vďačná a šťastná, že sa zabudla opýtať na starcovo meno. Keď doplávali na pevninu, starec odišiel.
Láska si uvedomila, že mu je veľmi dlžná a opýtala sa múdrosti: "Múdrosť, možeš mi povedať, kto mi pomohol?" "To bol čas." odpovedala múdrosť. "Čas?" opýtala sa láska, "prečo mi pomohol čas?" A múdrosť odpovedala:

"Pretože len čas vie, aká dôležitá je v živote láska!"

Anonym

návrat hore Utorok, 10.06. 2008 - 13:11:34
Téma: Príbehy na zamyslenie

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.54 / Hlasov: 11      

K tomuto článku nie je možné vložiť komentár.