Uvedom si

Kam nasmeruješ svoj život?
 
Reklama
misionar.eu
 

Pane pomôž mojej nevere!

Včera po skúške som sa vybrala s kamarátkou nadýchať sa čerstvého vzduchu. Akosi sme sa dostali k téme skúšky, ako ich spraviť a vlastne v čo veriť?
Agata (moja priateľka) vravela: Chcela by som v niečo veriť! V niečo čo by mi pomohlo myslieť viac pozitívne, napr. v lásku, v ľudí, v seba. Ale to je na nič. Ľudia sú sebeckí, je ťažké nájsť medzi nimi skutočnú lásku a veriť vo mňa? Veď ja som neschopná niečo robiť. Tie skúšky sú veľmi ťažké a zakaždým mám pocit, že ničomu nerozumiem.
Tak sa ma opýtala, v čo verím ja. Či verím v seba? Odpovedala som nie, v seba nie, ja sama nemôžem nič urobiť. Verím v Boha, verím, že všetko čo mám je od Boha. Moje vlastnosti, schopnosti, charakteristiky.


V utorok som mala ústnu skúšku z Medzinárodného obchodu. Bola som si istá, že som sa naučila takmer všetko. Nik nevie všetko. Boli sme len dve a tá profesorka sa zdala strašne milá počas roka. Dostala som otázku, ktorú som v živote nepočula, nevidela. Čosi som jej rozprávala, čo som si myslela, že asi toho a toho sa táto otázka týka. Keď som skončila, povedala niečo ako je to dobré, neznepokojujte sa, známku Vám pošlem v emaile, lebo zatiaľ neviem. Poďakovala som a odišla, s pocitom, že som to spravila len tak tak.
Za mnou odpovedala moja spolužiačka. Podobne ako ja. Tiež si bola istá, že vie takmer všetko. Tiež ju zaskočila otázka. Tiež rozprávala podobne ako ja. A podobne jej aj profesorka povedala na konci neznepokojujte sa, je to dobré.
Aké bolo naše prekvapenie, keď sme prišli domov. Obidve sme si našli email od profesorky. Tu vo Francúzsku je trochu iné hodnotenie. Ak chcete uspieť na skúške musíte mať 10/20 bodov. Ja som dostala 11/20 a Kristína dostala 9/20  teda nespravila.

Myslím a viem, že to bol milostivý Boh, ktorý mi pomohol! A aj všetky modlitby mojich priateľov, ktoré vyslyšal!
Na to všetko mi Agata povedala, teda potom verím, že spravíš aj tie ostatné skúšky. A ja som mlčala. Viem predsa, že Boh je všemohúci, prečo som potom nepovedala, že áno verím, že aj tento krát spravím skúšku, lebo môj Boh na mňa nezabúda a pomôže mi, i keď nebudem všetko vedieť. Veď Jeho milosrdenstvo je nekonečné!!
Pane pomôž mojej nevere!

Lucka

návrat hore Streda, 11.02. 2009 - 19:31:23
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4 / Hlasov: 6      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Pane pomôž mojej nevere! (Hodnotenie: 1)
Od: Majky - Piatok, 06.03. 2009 - 11:08:33
---------------------------------
Amen!