Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Prosme, veď máme najlepšieho Boha

Chcem sa podeliť s tým, ako Boh na mňa nezabudol a vypočul moje prosby a túžby.
Týka sa to mojej služby hudbou. Od prvej oázy som mala v srdci túžbu slúžiť hudbou v oáze.

Pamätám si, že som vtedy sľúbila Bohu, že: "Neviem ako sa to má stať, ale keď mi dáš taký dar, budem slúžiť a chváliť týmto darom iba Teba."

Čoskoro prišiel čas, že dievčina zo spoločenstva, ktorá mala na starosti hudbu, sa rozhodla "zasvätiť" zopár ľudí zo spoločenstva do hudby, alebo ak by bol záujem, naučiť niekoho hrať na gitare. Dala som sa na to a podarilo sa. Naučila som sa hrať. Bol to Boží dar, cítila som povolanie k tejto službe a Pán to požehnával.

Počas strednej školy som týmto darom aj ďalej slúžila, avšak potom, som šla na vysokú v Bratislave a akosi sa to vytratilo. Tu hudobníčka bola a ja som bola akosi mimo spoločenstva a oázy.

Bolo to presne pred rokom, kedy som bola som vo Francúzsku a akosi som si uvedomila, že Boh mi dal dar a ja by som ním veľmi chcela slúžiť. Ale ako? Bola som mimo oázy "aktuálnych oázistov" som veľmi nepoznala, kto by ma teda zavolal slúžiť? Modlila som sa k môjmu Bohu a keď som prišla domov na vianoce, pod stromčekom ma čakala nová gitara. Zázrak bol aj to, že podľa slov iných skúsených hudobníkov má super zvuk, hoci bola objednaná iba cez internet a nikto ju pred kúpou nevyskúšal.

Gitaru som teda mala. Hovorila som ďalej Bohu: "Dobre Pane, ale čo ďalej? Kde budem slúžiť? V lete sú oázy, ale čo ja? S nikým nie som v kontakte." Čas išiel a nič sa nemenilo. No nevedno ako, ale pred letom mi prišli tuším hneď dve ponuky ísť slúžiť v lete na oázu, bola som na jednej. Pán sa staral.

Potom sa ma len tak nezáväzne opýtali dvaja ľudia, či by som nechcela robiť v lete KAMUZO - oázový kurz pre hudobníkov.Ostala som prekvapená s tým, že neviem, či na to mám. Vždy som mala túžbu robiť raz vlastnú oázu, ale potom som to zavrhla, veď ako hudobníčka, kde som videla svoje miesto, som to nevidela reálne. A zrazu taká ponuka.

V jednu nedeľu na omši som hovorila Bohu: "Čo je? Nejako je zrazu sucho, akosi som prestala niečo robiť, kde si Pane? Potrebujem znak, že si tu a že idem dobrým smerom." Dnes to vyzerá tak, že ak to Boh požehná, v lete budem robiť KAMUZO a veľmi sa z toho teším.

Verím, že Boh pamätá na všetky moje túžby, len mi dáva čas aby som na ne dozrela. Viem, že všetko malo svoj zmysel aj duchovné sucho. Viem aj to, že som Ho prosila, a možno som to ani nahlas nevyslovila a Boh o tom vedel a splnil.

Viem, že nie som skvelý hudobník, mám k nemu ďaleko, ale viem, že keď sa modlím v spoločenstve, Boh skrze moju nedokonalosť prichádza k ľuďom práve cez hudbu.
Povzbudzujem mňa aj Vás, prosme, veď máme najlepšieho Boha.

Lucka Feňková

návrat hore Utorok, 05.01. 2010 - 21:51:06
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.85 / Hlasov: 7      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.