Uvedom si

Mrháš časom? Prispievaš do galérie nedokončených vecí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Ako málo si cením večný život

    Včera na sv. omši, kňaz spomenul aj to, aby sme čítali Božie slovo a tak jednoducho o ňom rozjímali a premýšľali. Večer som bola veľmi unavená, nechcelo sa mi nič robiť.

Na druhej strane by som si bola rada niečo prečítala, ale vzhľadom k tomu, že som nemala žiadnu knihu k dispozícií, siahla som po Sv. písme. Tak nepravidelne si ho čítam. Nedávno som ho začala čítať znova od začiatku a včera mi to vyšlo na 25. kapitolu knihy Genezis.

    Čítala som tam o Abrahámovej smrti, o Ezauovom a Jakubovom narodení a o tom, ako Ezau predal Jakubovi svoje prvorodenstvo za šošovicu a chlieb. V prvom momente ma nič neoslovilo, ale potom som si prečítala k tomu aj vysvetlivky a tam ku mne Boh prehovoril.

    Ezau predal svoje prvorodenstvo iba za šošovicu a chlieb a dokonca sa v Písme píše, že "tak málo si Ezau cenil svoje prvorodenstvo" a tak málo si ja cením večný život, že ho tak ľahko predám za chvíľkový pôžitok z hriechu. Dostala som do daru od Boha večný život a nárok naň strácam v momente, keď sa odvraciam od Boha a vyberám si hriech. Večný život má nevyčísliteľnú hodnotu, je to to, na čom by mi malo najviac záležať a ja si častokrát spomínam, keď som konala proti Božím prikázaniam, že som si povedala "veď sa vyspovedám", veď niečo - hriech je mi také príjemné.

    Pane odpusť mi, že si nevážim to čo si mi dal a daj mi silu bojovať za to, čo som dostala a nepredávať moju večnosť za hriech.

Lucka Feňková

návrat hore Utorok, 02.03. 2010 - 10:18:13
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.8 / Hlasov: 5      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Ako málo si cením večný život (Hodnotenie: 1)
Od: Majky - Streda, 03.03. 2010 - 14:43:28
---------------------------------
Súhlasím s Tebou! Pri čítaní článku som si uvedomil, že nie som na to o nič lepšie. Och... Často predáme večný život za drobné!!!