Kalendár akcií
« August '18 »
PoUtStŠt PiSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Meninoví oslávenci

Lukačovská Jana
- - - - - - - -
napísať odkaz
Patarajčáková Jana
- - - - - - - -
napísať odkaz
Baľáková Jana
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

o. Čekan Matúš
- - - - - - - -
napísať odkaz
Leško Tomáš
( Tomi )
napísať odkaz
Melicherová Juliána
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Ako málo si cením večný život

    Včera na sv. omši, kňaz spomenul aj to, aby sme čítali Božie slovo a tak jednoducho o ňom rozjímali a premýšľali. Večer som bola veľmi unavená, nechcelo sa mi nič robiť.

Na druhej strane by som si bola rada niečo prečítala, ale vzhľadom k tomu, že som nemala žiadnu knihu k dispozícií, siahla som po Sv. písme. Tak nepravidelne si ho čítam. Nedávno som ho začala čítať znova od začiatku a včera mi to vyšlo na 25. kapitolu knihy Genezis.

    Čítala som tam o Abrahámovej smrti, o Ezauovom a Jakubovom narodení a o tom, ako Ezau predal Jakubovi svoje prvorodenstvo za šošovicu a chlieb. V prvom momente ma nič neoslovilo, ale potom som si prečítala k tomu aj vysvetlivky a tam ku mne Boh prehovoril.

    Ezau predal svoje prvorodenstvo iba za šošovicu a chlieb a dokonca sa v Písme píše, že "tak málo si Ezau cenil svoje prvorodenstvo" a tak málo si ja cením večný život, že ho tak ľahko predám za chvíľkový pôžitok z hriechu. Dostala som do daru od Boha večný život a nárok naň strácam v momente, keď sa odvraciam od Boha a vyberám si hriech. Večný život má nevyčísliteľnú hodnotu, je to to, na čom by mi malo najviac záležať a ja si častokrát spomínam, keď som konala proti Božím prikázaniam, že som si povedala "veď sa vyspovedám", veď niečo - hriech je mi také príjemné.

    Pane odpusť mi, že si nevážim to čo si mi dal a daj mi silu bojovať za to, čo som dostala a nepredávať moju večnosť za hriech.

Lucka Feňková

návrat hore Utorok, 02.03. 2010 - 10:18:13
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.8 / Hlasov: 5      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Ako málo si cením večný život (Hodnotenie: 1)
Od: Majky - Streda, 03.03. 2010 - 14:43:28
---------------------------------
Súhlasím s Tebou! Pri čítaní článku som si uvedomil, že nie som na to o nič lepšie. Och... Často predáme večný život za drobné!!!