Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Ako dnes Boh ku mne prehovoril cez svoje slovo

    Občas sa zamýšľam nad tým, aké rozhodnutia som v živote urobila a či by nebolo lepšie, keby sa niektoré veci nestali. Občas od Boha niečo žiadam a keď sa to stane, reptám a pýtam sa Boha na čo mi to dal?

Začnem robiť nejakú vec, spočiatku sa z nej teším a keď to začína byť ťažké, vravím Bohu, do čoho ma to dostal a začínam uvažovať nad tým, ako z toho vycúvať?

     Dnes ma Boh nanovo utvrdil v tom, že je dobrý a že stojí pri všetkých mojich rozhodnutiach a situáciách a že ja som presne ako Izrael, ktorého Boh vyviedol z Egypta.

     Dnešný stánok som si robila z knihy Exodus, 14. kapitola. Izrael, ktorý bol tak dlho pod nadvládou Egypťanov bol konečne slobodný a vyšiel z Egypta. A prvé čo urobil, keď nastal prvý krízový moment bolo to, že začal reptať proti Bohu a hovoril Mojžišovi: Či nám nebolo v Egypte lepšie? Aj tam sú predsa hroby, mohli sme spokojne umrieť tam a nie na púšti. Ale Mojžiš ich utvrdzuje, že majú vytrvať, lebo Pán bude za nich bojovať a oni sa budú len diviť. A naozaj Izraeliti prešli stredom mora po suchu.. (Ex 14, 22).

     Boh mi potvrdil, že stojí pri mne, vo všetkých rozhodnutiach a že som ako Izrael, ktorý keď príde prvý problém, nie prosí Boha o pomoc, ale pýta sa načo sa to deje? Či by mi nebolo lepšie v Egypte? Verím, že Boh bojuje aj za mňa a že ma prevedie stredom mora po suchu ako Izraelitov. Pane daj mi väčšiu dôveru v Teba.

Lucia Feňková

návrat hore Štvrtok, 09.09. 2010 - 08:49:16
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 3.4 / Hlasov: 5      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.