Kalendár akcií
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Povolaný k Nádeji - Misie BA 10. - 24. október 2010

     Moje miesto na Bratislavských misiách bolo pre mňa neznáme, no Boh vo svojom pláne, v ktorom ráta s každým, povolal aj mňa.

     Poznáte to: Žijete si svojim životom a myslíte si, že Boh už na vás zabudol.... Podobne to bolo aj v mojom živote. Omyl bol však v tom, že to ja som zabudol na Boha. Všetky prisľúbenia, ktoré som dostal, zašli prachom. Prestal som veriť môjmu Bohu a bezmocne som sa snažil zmeniť svoj život. Ako prvé som stratil nádej, potom vieru a ako posledné aj schopnosť mať rád. Moje živé srdce sa premenilo na studený kameň plný ľahostajnosti. Môj život stratil zmysel a s ním odišlo aj všetko, o čo stálo bojovať. Práve do tohto času prišla správa o chystajúcich sa celo-bratislavských misiách. Pre skrátenie vyberiem len zopár bodov z môjho kvázi-denníčka.

     (Jeseň 2009) - Prísľub nášho spoločenstva s výpomocou pri evanjelizacii na školách.

     6 mesiacov pred misiami) - Zbieranie nápadov, organizačné stretnutia, no najintenzívnejšie zapojenie bolo v modlitbe, v ktorej sa spájala celá Bratislava za toto Božie dielo.

     (Letné prázdniny) - Koncom leta sa uskutočnili duchovné cvičenia pre ľudí ochotných bojovať za naše mesto v prvých líniách.

Tieto akcie sa ma dotkli len velmi okrajovo a vzdialene, moje srdce bolo stále ľahostajné, zostal som voči nim pasívny.

Ale práve cez letné prázdniny sa začal môj príbeh, ktorý by som vám chcel porozprávať.

     (8. Júl 2010) - Moja cesta vedie do dedinky Kružlov, kde Boh s mocným prísľubom Jeho požehnania organizuje duchovné cvičenia Hnutia Svetlo-Život. Súčasťou nich je aj učiaca sa hudobná diakonia, ktorú si Boh už dávno vyvolil. Bola to oáza, na ktorej moja duša túžiaca po Bohu znovu začala duchovne dýchať v modlitbe a znova sa jej pokrmom stalo Božie slovo.

Oáza končí a ja sa začínam topiť v hriechu a svojich závislostiach. Bezmocne ostávam ležať a čakám, kým mi ľahostajnosť prinavráti príjemný život pasívneho kresťana.

     (2 mesiace do misií) - Hodlám sa zúčastniť na vybraných programoch a dúfam, že ma na tých misiách niečo osloví.

     (16. September 2010) - Boh mi posiela pozvánku do misijného tímu. Boh to robí všemožnými spôsobmi, v mojom prípade si stačilo pozrieť emailovú schránku.

Moje kamenné srdce celý jeden deň na Jeho pozvanie nereaguje.

     (Menej ako mesiac do misií  1deň) - Snažím sa vyhovoriť a v pretvárke falošnej pokory, klamem sám seba, že ma Boh v týchto misiách nemôže využiť.

Prosba, aby namiesto mňa Boh na misie poslal niekoho iného, nebola vypočutá, pretože môj zakopaný sen Boh pretváral na realitu.

Boh keď povoláva, dáva nám aj svoje prisľúbenia, na ktorých máme vo viere stáť. Večer keď som sa rozhodol skoncovať s hriechom a chcel som sa pripraviť na spoveď pred misiami, pripadlo na svätej omši evanjelium o 72 vyslaných učeníkoch, ktorých posiela sám Ježiš. Toto Slovo Boh nado mnou vyslovil pri vstupe do Deuterokatechumenátu a aby som v tom boji nestratil nádej, poslal mi v ten večer do cesty dievčinu, ktorá ma naučila ľúbiť druhých a aj Jeho. Boh oprášil každý prísľub. Vrátil mi vieru, že stále so mnou ráta ako misionárom, nádej že je tu stále o čo resp. o koho bojovať a oprášil aj stratenú lásku.

     (1. Október 2010) - Tak ako vyhoretá zápalka nastupujem do vlaku smer Stará Ľubovňa s Nádejou, že ma tam nanovo zapália, a budem schopný svietiť druhým Kristovým Svetlom.

Misijný tím A tak ku ktorému ma Boh poslal, splnil svoju úlohu. Múry môjho opevneného srdca spadli. Boh vyhral bitku o moju osôbku v srdciach týchto mladých ľudí.

     (3. Októbra 2010) - Ako prvý, no s vierou, že nie posledný zevanjelizovaný Bratislavčan sa vraciam späť do BA.

     (7 dní do začatia Misii BA) - Modlitbou a pôstom odpočítavame dni kedy sa to začne, a všetky naše problémy už za nás rieši náš BOH.

To, čo sa dialo cez misie, by zaplnilo asi veľa strán a preto sa odvolám na výrok zo Sv. Písma, ktorý povedal Ježiš naradosteným apoštolom po tom, čo zažili svoje prvé misie: No neradujte sa z toho, že sa vám poddávajú duchovia, ale radujte sa, že sú vaše mená zapísané v nebi. (Lk 10, 20). Všetky tieto neuveriteľné veci ostali hlboko v mojom srdci a ja som bol povolaný vydávať svedectvo o Nádeji ktorú mi Boh dal, preto keď ma stretnete nepustite ma, kým vám Ju nezvestujem.

st.ranger ľudo

návrat hore Streda, 24.11. 2010 - 20:08:42
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.85 / Hlasov: 7      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.