Uvedom si

Mrháš časom? Prispievaš do galérie nedokončených vecí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Boh je Pánom počasia

    Istú nedeľu poobede sme si naplánovali zo stretka opekačku. Mali sme sa stretnúť o tretej hodine na autobusovej zástavke. Deň začal pekne a slniečko síce trochu lenivo, ale predsa pred poludním vyšlo na oblohu.

No asi tak okolo druhej sa náhle začalo zmrákať a o malú chvíľu začal poriadny lejak. No potom ustal na jemný dážď a keď sme sa stretli o tej tretej tak už nepršalo a mraky sa pomaly rozchádzali. Tak sme si povedali, že to skúsime a vydali sme sa do lesa. Všetko bolo fajn, pripravoval sa ohník a krájali sa špekačky na opekanie. Trochu bol problém z rozložením ohňa, lebo aj deň pred tým dosť pršalo a drevo bolo mokré. Nakoniec sa to podarilo a začali sme opekať. Celý šťastný, že už opekáme sme sa zahľadeli na oblohu, ktorá sa opäť začala rýchlo zmrákať a o chvíľu na nás zazerali iba husté dažďu chtivé mraky. Pomaly začalo kropiť a vyzeralo to na poriadny dážď. Bolo mi veľmi ľúto, že už je všetko nachystané, že už aj oheň horí a mi sme už nažhavený na jedlo, aby sa nám to celé teraz pokazilo. Tak sme si povedali, že sa pomodlíme modlitbu Otče náš a poprosíme takto s vierou, aby prestalo pršať. A predstavte si, že nakoniec vôbec nepršalo. Kropenie sa pomaly ustálilo a hoci mraky ostali nad nami tak, dažďa nevydali. Takže sme si v pokoji doopekali a mali krásny čas.
    Je to síce na prvý pohľad taká hlúposť, ale v tej chvíli fakt všetko vyzeralo na to, že bude poriadny lejak, ktorý nakoniec po modlitbe nebol. Takže verím, že to Boh takto zasiahol.

Autor: Buro

návrat hore Sobota, 21.10. 2006 - 16:05:09
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 3.33 / Hlasov: 3      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Boh je Pánom počasia (Hodnotenie: 0)
Od: Anoným - Piatok, 03.11. 2006 - 16:43:49
---------------------------------
a čo tak obetovať opekačku ?... Kto vie, čo sa Bohu viac páčilo... Či to čo chceli tí, čo chceli opekať; alebo skôr Božia vôľa ...