Kalendár akcií
« Január '18 »
PoUtStŠt PiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Meninoví oslávenci

Tkáč Vincent
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Kasenčáková Mária
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Svojím názorom nepotláčaj vôľu iných!
 
Reklama
misionar.eu
 

Boh je Pánom počasia

    Istú nedeľu poobede sme si naplánovali zo stretka opekačku. Mali sme sa stretnúť o tretej hodine na autobusovej zástavke. Deň začal pekne a slniečko síce trochu lenivo, ale predsa pred poludním vyšlo na oblohu.

No asi tak okolo druhej sa náhle začalo zmrákať a o malú chvíľu začal poriadny lejak. No potom ustal na jemný dážď a keď sme sa stretli o tej tretej tak už nepršalo a mraky sa pomaly rozchádzali. Tak sme si povedali, že to skúsime a vydali sme sa do lesa. Všetko bolo fajn, pripravoval sa ohník a krájali sa špekačky na opekanie. Trochu bol problém z rozložením ohňa, lebo aj deň pred tým dosť pršalo a drevo bolo mokré. Nakoniec sa to podarilo a začali sme opekať. Celý šťastný, že už opekáme sme sa zahľadeli na oblohu, ktorá sa opäť začala rýchlo zmrákať a o chvíľu na nás zazerali iba husté dažďu chtivé mraky. Pomaly začalo kropiť a vyzeralo to na poriadny dážď. Bolo mi veľmi ľúto, že už je všetko nachystané, že už aj oheň horí a mi sme už nažhavený na jedlo, aby sa nám to celé teraz pokazilo. Tak sme si povedali, že sa pomodlíme modlitbu Otče náš a poprosíme takto s vierou, aby prestalo pršať. A predstavte si, že nakoniec vôbec nepršalo. Kropenie sa pomaly ustálilo a hoci mraky ostali nad nami tak, dažďa nevydali. Takže sme si v pokoji doopekali a mali krásny čas.
    Je to síce na prvý pohľad taká hlúposť, ale v tej chvíli fakt všetko vyzeralo na to, že bude poriadny lejak, ktorý nakoniec po modlitbe nebol. Takže verím, že to Boh takto zasiahol.

Autor: Buro

návrat hore Sobota, 21.10. 2006 - 16:05:09
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 3.33 / Hlasov: 3      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Re: Boh je Pánom počasia (Hodnotenie: 0)
Od: Anoným - Piatok, 03.11. 2006 - 16:43:49
---------------------------------
a čo tak obetovať opekačku ?... Kto vie, čo sa Bohu viac páčilo... Či to čo chceli tí, čo chceli opekať; alebo skôr Božia vôľa ...