Uvedom si

Mrháš časom? Prispievaš do galérie nedokončených vecí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Môj zápas

    Moja alkoholová závislosť začínala kdesi v mladosti. Prvýkrát som ochutnával alkohol v čase dospievania. Vtedy som si vôbec neuvedomoval a ani nepripúšťal, žeby to mohlo ovplyvniť môj život.

     Do života vstupovali postupne problémy, ktoré všedný deň so sebou prináša a ja som ich začal riešiť hľadaním úľavy v poháriku. Spočiatku to prinášalo istý efekt, alkohol ma skutočne uvoľnil a odreagoval. Po čase sa však vytvorila závislosť a ja som to zistil až vtedy, keď ma pohárik držal vo svojej moci.
     Závislosť na alkohole som nikdy nepomýšľal liečiť ambulantne, prípadne na protialkoholickej liečebni, keďže sa mi to vždy spájalo s ponížením a opovrhovaním s akým sa pozerá na ľudí v týchto zariadeniach. Prišiel ale čas, kedy ma postretla situácia, ktorú som znášal veľmi ťažko a tragicky, ktorá sa mi stala v zahraničí. V tejto ťažkej situácii zasiahol však sám Pán Boh a podal mi pomocnú ruku cez ľudí, ktorí mali vo svojom živote taktiež problémy podobného druhu ako ja, či s alkoholom alebo drogami. Pochádzali z komunity Teen Chellenge, pochádzajúcej z USA. Jej služba spočíva v pomoci ľuďom závislými na alkohole a drogách. V tom čase, kedy sa so mnou stretli, práve prebiehal kongres Teen Chellenge.
     Odrazu som sa ocitol s týmito ľuďmi, ktorí ma pozvali na prebiehajúci kongres. Oslovilo ma na ňom to, že Boh má moc pomôcť človeku zbaviť sa závislosti. To mi dalo nádej, že je tu možnosť inej pomoci než cez liečebňu, preto som sa jej odrazu chytil. Začal som chodiť na stretnutia, na ktoré som bol pozývaný. Po určitom čase som cítil, že chcem podstúpiť tvrdý resocializačný program a po rozhovoroch s pracovníkmi tohoto programu som sa rozhodol ho absolvovať. Veľmi som túžil byť už normálnym človekom, ktorý je začlenený do zdravej spoločnosti a poriadneho života. Podstata programu vychádzala z pravdy, ktorú ponúka Sväté písmo  Božie slovo, a trvá približne 14 až 18 mesiacov. V tomto programe je kľúčovým momentom podriadiť sa pravde, ktorú Boh ukazuje a požaduje odo mňa skrze ľudí, ktorí tento program ponúkajú a vedú. Preto je dôležité, či ten, kto ho absolvuje, chce prijať to, čo mu Boh cez tento spôsob ponúka. Dôležité bolo zvyknúť si a podriadiť sa dennému režimu. Bolo treba byť veľa na kolenách. Človek musí všetko stratiť a nechať sa v poslušnosti viesť iným, ktorého mu poslal Boh.
    Keď som sa po 10 mesiacoch vrátil domov, bolo to pre mňa veľmi dôležité, že ma moja rodina prijala späť ako jedného z nich a takto ma podporila. Boh ma neopustil a priviedol ma do chrámu, kde som sa zaangažoval do služby vo farnosti a dal mi aj spoločenstvo ľudí z Hnutia Svetlo - Život, ktorí ma prijímajú takého aký som. Na týchto stretnutiach spoznávame seba samých na základe Božieho slova, ako aj nesmiernu Božiu lásku. Cez Hnutie Svetlo  Život som sa dostal aj k službe oslobodenia človeka, ktorý je v otroctve závislosti pod názvom Krížová výprava (Kruciáta) oslobodenia človeka. Ide o novú kultúru, ktorá sa prejavuje životom v zriekaní sa užívania, ponúkania a kupovania alkoholu a iných prostriedkov, ktoré zotročujú človeka. Abstinujem už vyše 36 mesiacov a Boh mi pomáha, že som nepotreboval zatiaľ ani raz alkohol či cigarety. Je to úžasný zázrak pre mňa, ktorý som nedokázal nepiť viac ako 2 dni. Modlím sa k Bohu za seba i za iných, aby Boh daroval každému silu a odvahu pustiť sa na cestu obrátenia, ktorá je veľakrát dlhá a tŕnistá a je potrebná veľká trpezlivosť, vytrvalosť a pokora.
    Život s Bohom bez alkoholu je úžasná vec. Boží nepriateľ nikdy človeku nemôže a nechce dať šťastie ale len klamstvo, zúfalstvo, nepokoj a smrť, ktoré ponúka cez alkohol, drogy, pornografiu a pod.
    Preto zverujem seba i všetkých tých, ktorí čítajú tieto riadky do Božích rúk, kde niet najmenších pochybností o tom, že tam je to, čo človek hľadá a potrebuje vo svojom živote.

Autor: Peter Kostolník

návrat hore Streda, 08.11. 2006 - 07:27:50
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.62 / Hlasov: 8      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.