Kalendár akcií
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Skryté súvislosti

    Dvaja anjelskí pútnici sa zastavili, aby strávili noc v dome bohatej rodiny.Rodina bola nepohostinná a odmietla anjelov nechať v miestnosti pre hosti.Miesto toho boli ubytovaní v studenom pivničnej izbe. Akonáhle si ustlali na tvrdej podlahe, starší anjel uvidel dieru v stene a opravil ju. Keď sa mladší anjel udivene pýtal prečo, starší odpovedal: "Veci nie sú také, akými sa zdajú byť."
    Ďalšiu noc si šli odpočinúť do domu veľmi chudobného, ale pohostinného farmára a jeho ženy. Potom, čo sa s nimi manželia podelili o trochu jedla čo mali, povedali anjelom, aby spali v ich posteliach, kde si dobre odpočinú. Ráno po svitaní našli anjeli farmára a jeho ženu v slzách. Ich jediná krava, ktorej mlieko bolo jediným príjmom rodiny, ležala mŕtva v chlieve.
    Mladší anjel sa opýtal staršieho: "Ako sa to mohlo stať? Prvý muž mal všetko a ty si mu pomohol", vyčítal. Druhá rodina mala málo, ale bola ochotná podeliť sa o všetko, a ty si dovolil, aby im zomrela krava. Prečo?"
    "Veci nie sú také, akými sa zdajú," odpovedal starší anjel. "Keď sme boli v pivničnej izbe, všimol som si, že v tej diere v stene bola zásoba zlata. A keďže majiteľ bol posadnutý chamtivosťou a neochotou zdieľať šťastie, utesnil som stenu, aby poklad nemohol nájsť. Keď sme ďalšiu noc spali vo farmárovej posteli, prišiel si anjel smrti pre jeho ženu. Dal som mu miesto nej kravu.


"Veľa krát veci nie sú také, akými sa zdajú."Väčšinou nepoznáme všetky súvislosti. Aj keď máš vieru, potrebuješ tiež dôveru, že všetko, čo prichádza, sa vždy deje v tvoj prospech.

A to sa ukáže až časom

Zdroj: e-mail
Spracoval: Majky

návrat hore Streda, 07.02. 2007 - 07:00:00
Téma: Aby porástla naša múdrosť

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 5 / Hlasov: 4      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.