Uvedom si

Kam nasmeruješ svoj život?
 
Reklama
misionar.eu
 

Priateľstvo je ako modlitba

    Skúsenosť ma naučila, že modlitba je dar. Príde k tebe a drží ťa za ruku, občas je trucovitá a ustavične odchádza. Inokedy sa jej vôbec nedočkáš.
Modlitba je ako priateľ, ktorý z diaľky pozoruje tvoje kroky. Raz je ľahká a krehká ako ranná rosa, čo jemne pohladí. Inokedy je ako ozvena - všetko čo povieš iba zákerne zopakuje

    Skúsenosť ma naučila, že modlitba sa dá naučiť. Dajú sa naučiť aj rôzne techniky modlitby a predsa každý človek má svoj vlastný štýl, svoju vlastnú špiritualitu. Možno spoznávať techniky modlitby iných ľudí, ale každý má svoj originálny spôsob.
    Modlitba je ako tvrdá práca - vyčerpáva. A čím viac na nej pracuješ, tým ťa viac pohlcuje. Modlitba je závislosť. Možno sa ju naučiť. Pomaličky, krok za krokom, ale keď ju už obsiahneš, zistíš, že bez nej už nemôžeš žiť.
    Skúsenosť ma naučila, že modlitba má svoju hodnotu. Nedá sa kúpiť ani predať. Nemôžeš ju vymeniť či rozmeniť. A predsa prichádzajú ľudia, ktorí o ňu prosia. Človek v zasvätení postupne pre perlu modlitby zanecháva všetko ostatné. Zostane mu iba čistá modlitba ako studňa s čistou vodou uprostred púšte sveta.

Toto je to, čo ja viem o modlitbe.

Autor: Ria

návrat hore Nedeľa, 11.02. 2007 - 04:00:00
Téma: Z Vašich listov

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 5 / Hlasov: 8      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.