Kalendár akcií
 
Uvedom si

Nezáviď! Úspech iného ťa nezničí.
 
Reklama
misionar.eu
 

Boh je omnoho lepší poslucháč

      O Bohu som počúvala už keď som bola malé dieťa. Moja mamka mi o ňom veľa rozprávala a stále v tom pokračuje. Keďže som najmladšia, veľa som sa dozvedela od mojich najlepších súrodencov. Prečo vlastne začínam túto tému? Aspoň takýmto spôsobom chcem vzdať Bohu chválu a poďakovať mu za všetko, čo pre mňa spravil a čím ma obdaroval.       Aj keby som stále za sebou opakovala len slovo ďakujem, aj tak to nestačí. Teda podľa mňa nie. Boh mi dal všetko, čo som chcela. Stačila len iskierka v mojej hlave o tom, že to chcem a dostala som to. Neskôr a iným spôsobom ako som si predstavovala, ale predsa. Pár ich prezradím. Ako malého dievčatka sa ma všetci dospelí pýtali, že čím chcem byť, keď vyrastiem. Isto boli zvedaví nie na to, že čím budem, ale aké povolania v tomto veku už poznám. Už od malička som mala menšie trouble so zubami, tak som chcela byť zubárkou. Potom som si uvedomila, že mojím povolaním bude pohľad do otvorených úst. Zmenila som rýchlo názor a chcela som sa stať poštárkou. Stretávať ľudí a nosiť dobré a niekedy aj zlé správy, veď o tom je život. No a na takých päť šesť rokov som sa ňou stala, ale len v soboty a to roznášaním novín. Naši sa teda so mnou dosť natrápili, kým ma v sobotu ráno zobudili. Mala som veľmi rada túto prácu, no po ukončení strednej školy som to musela zanechať.
      Raz som len tak medzi rečou spomenula, že by som veľmi rada chcela moderovať nejaký program. Vedieť aké to je, zažiť si tú nervozitu a stres, kopec ľudí, ktorí čakajú čo poviem, ktorí sa smejú, keď povieme nechtiac nejakú blbosť a uvedomím si ju až po skončení programu. Keď pekne oblečená stojím pred obecenstvom ľudí a v duchu sa obávam, aby som sa na ceste do zákulisia nezašpútala do mojej krásnej novej sukne. Aj to sa mi splnilo. Z ničoho nič ma poprosili, či neuvediem jeden z programov v našom stredisku pre mladých. Samozrejme, že som súhlasila. To, čo som opisovala, to som naozaj zažila, ten pocit nervozity a šťastia zároveň. A to, že som spravila nejaké trapasy ma vôbec neštve, lebo tie sú so mnou doteraz a na každom kroku. Ale to je iná história. Odvtedy som nemoderovala. Zrejme to nebolo dobre, no ja som si to užila naplno. Po strednej som plánovala študovať ďalej, ale nevyšlo to a v tom čase som pociťovala zmeniť ovzdušie a ľudí. Pri rozhovore s kamarátom som na typickú otázku Ako sa máš, Aňa? odpovedala: Mám sa celkom fajn, ale práve teraz cítim, že najlepšie by pre mňa bolo odísť na nejaký opustený ostrov, ďaleko odtiaľto. Potrebujem vyvetrať. Rozhovor pokračoval. O tri mesiace neskôr som odcestovala do Švajčiarska robiť au-pair na šesť mesiacov. V podstate sa mi splnilo to, čo som opäť len tak medzi rečou Bohu povedala. Na celých šesť mesiacov som bola ďaleko od priateľov, rodiny. Ako na opustenom ostrove. Bolo okola mňa nesmierne veľa ľudí, ale nikto známy. To bol moment uvedomenia si, čo znamená slovo kamarát a aký je v našom živote dôležitý. Až vtedy som si uvedomila, o akú hlúposť som prosila. Veď som prišla o všetkých kamarátov. Zostala som tam úplne sama a vôbec to nebolo jednoduché. No nebola som až tak úplne sama, lebo bol so mnou Boh, ktorého som mala možnosť lepšie spoznať, a tiež spoznať ako koná v našich životoch. Ukázal mi ako veľmi je dôležitý pre môj život. Celý pobyt tam bol zvláštny a dosť ťažký, ale zvládla som to. A potom prišla ďalšia a ďalšia situácia, spĺňali sa mi sny či tichučké priania, ktoré som šepkala Bohu do uška.
      A príbehy o Bohu v mojom živote stále pokračujú, lebo s Ním žijem deň čo deň. Písať o Bohu je ako písať o láske, pretože vždy je čo povedať.

Tak kto počúva, ja alebo Boh? Zrejme obaja, ale Boh je omnoho lepší poslucháč. Autor: Anna Bodnárová

návrat hore Pondelok, 09.04. 2007 - 01:00:00
Téma: Čo pre mňa Boh urobil? (svedectvá)

Hodnotenie príspevku

Vynikajúci Veľmi dobrý Dobrý Priemerný Zlý
Stupnica hodnotenia
Priemer: 4.22 / Hlasov: 9      

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.