Kalendár akcií
« Jún '19 »
PoUtStŠt PiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meninoví oslávenci

Dupnák Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Strachan Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Opina Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Tarasovičová Lenka
- - - - - - - -
napísať odkaz
Čandik Jozef
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Trochu o nás

Kto sme a kde sme, čo robíme/nerobíme, čo je našim cieľom, kto je zakladateľom nášho hnutia, výroky a skratky, ktoré používame, kde je centrum oázy v PL a na SVK, akými smerovkami sa riadime...

Smerovky Nového Človeka

Sú to zásady života spoločenstiev Hnutia Svetlo-Život - 10 krokov ku kresťanskej dospelosti, iné desatoro oázistu, ... . Týchto 10 smeroviek by sa mal človek, ktorý o sebe vraví, že je oázista, snažiť dodržiavať. Smerovky sa nedajú prijímať osobitne
a sú neoddeliteľnou súčasťou formácie v hnutí.1. JEŽIŠ KRISTUS je mojím svetlom a životom, zároveň jedinou cestou k Otcovi; prijal som ho ako svojho Pána a Spasiteľa, odovzdal som mu život, aby ho riadil.

2. NEPOŠKVRNENÁ je pre mňa najdokonalejším vzorom Nového človeka, ktorý je v Duchu Svätom celkom oddaný Kristovi, jeho slovu a dielu; preto sa jej zasväcujem, chcem ju nasledovať a spolu s ňou v modlitbe ruženca rozjímať o tajomstvách spásy.

3. DUCH SVÄTÝ naplnil Ježiša; vďaka Kristovi som tiež obdržal Ducha Svätého; cez neho som sa znovuzrodil pre život Božieho dieťaťa otvoreného pre lásku a poslušnosť Otcovi; preto chcem viesť život v Duchu, oddaný jeho vnuknutiam a moci.

4. CIRKEV - spoločenstvo putujúceho Božieho ľudu zjednotené s Otcom skrze Syna v Duchu Svätom je jediným životným prostredím, kde sa môže rozvíjať Nový človek; chcem sa stále hlbšie zapájať do tohto bratského spoločenstva cez živú bunku malej skupiny v rámci farnosti, ktoré je znakom a realizáciou všeobecnej Cirkvi.

5. BOŽIE SLOVO stane sa pre mňa svetlom života, keď sa budem neustále usilovať zachovávať ho, kráčať podľa neho a činiť ho slovom života; preto sa chcem ním pravidelne sýtiť, hlavne cez individuálne i spoločné štúdium Svätého Písma.

6. MODLITBA je dýchaním Nového života, veľkou výsadou a radosťou Nového človeka, zdrojom moci a dielom Ducha Svätého v nás; preto chcem byť verným v zachovávaní každodenného Stánku stretnutia.

7. LITURGIA, zvlášť Eucharistia, je výnimočným miestom stretnutia s Kristom v Duchu Svätom, je zjavujúcim a uskutočňujúcim znamením tajomstva Cirkvi - spoločenstva, zároveň prameňom a vrcholom jej života; preto chcem byť v nej čo najplnšie účastný a mojou výsadou a radosťou nech je služba v liturgickom zhromaždení podľa odporúčaní koncilovej obnovy liturgie.

8. SVEDECTVO slova a života je príkazom Pána, ktorý chce, aby naše svetlo bolo zjavné ľuďom, on nám prisľúbil k svedectvu moc Ducha Svätého, aby sme sa mohli stať jeho svedkami; dôverujúc v túto moc a modliac sa o ňu, chcem v každej situácii vyznať Krista, môjho Pána a Spasiteľa.

9. NOVÁ KULTÚRA spočíva v oslobodení človeka od všetkého, čo ponižuje jeho dôstojnosť a tiež v rozvíjaní skutočných hodnôt jeho osoby a spoločenstva vo všetkých oblastiach života; dnes je veľmi potrebnou formou svedectva a evanjelizácie; mojim svedectvom v tejto oblasti bude abstinencia od alkoholu, cigariet a všetkých narkotík a taktiež šírenie kultúry čistoty, skromnosti ako prejav úcty k osobe.

10. AGAPÉ, čiže čistá láska, ktorú Duch Svätý rozlieva v našich srdciach, je najvyššou formou svedectva a realizácie osoby; vďaka nej sa môže osoba nezištne darovať Bohu i blížnym, aby tak v plnosti vlastnila samú seba; potláčaním svojho egoizmu a nasledovaním kríža chcem prejsť do postoja nezištnej služby - diakonie, podľa vzoru Syna človeka chcem slúžiť spoločenstvu Cirkvi a všetkým bratom, zvlášť slabým a utláčaným.