Kalendár akcií
« Jún '19 »
PoUtStŠt PiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Meninoví oslávenci

Dupnák Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Strachan Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz
Opina Ján
- - - - - - - -
napísať odkaz


O rôčik sú starší:

Tarasovičová Lenka
- - - - - - - -
napísať odkaz
Čandik Jozef
- - - - - - - -
napísať odkaz

Pán Boh požehnaj!
 
Uvedom si

Máš väčšiu cenu, než je cena všetkého bohatstva sveta.
 
Reklama
misionar.eu
 

Trochu o nás

Kto sme a kde sme, čo robíme/nerobíme, čo je našim cieľom, kto je zakladateľom nášho hnutia, výroky a skratky, ktoré používame, kde je centrum oázy v PL a na SVK, akými smerovkami sa riadime...

Znak hnutia


FOS - svetlo

ZOE - život

     Symbol dvoch gréckych slov v tvare kríža ukazuje na neoddeliteľnú jednotu svetla a života. Slová charakterizujú skutočnú slobodu človeka, ktorá spočíva v dobrovoľnom podriadení sa požiadavke pravdy - podľa Kristových slov: "...poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." (Jn 8, 32).
     Je zároveň poznávacím znamením hnutia, skratkou jeho programu a poukazuje aj na jeho špecifické metódy. "Svetlo", ktoré je v znaku vpísané vodorovne, je dominujúcim prvkom. Naproti tomu "Život" je podriadený Svetlu, aby nedošlo k žiadnej disharmónii medzi svetlom a životom.
     Medzi Svetlom a Životom musí dôjsť k nedeliteľnej jednote. Svetlo má byť v nás životom. Vzájomná jednota je vyjadrená aj formou kríža a písmenom omega, ktoré sa po skrížení oboch slov stalo stredobodom znaku.
     Dokonalá jednota sa však uskutočnila iba v Ježišovom živote a najjasnejšie sa zjavila na kríži. Poslušnosť Duchu Svätému (omega v strede kríža) nám umožňuje čoraz väčšmi sa približovať ku Kristovi, aby sme nechodili vo tmách, ale mali svetlo života. A to na základe Ježišovho slova:

"Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tmách,
ale bude mať svetlo života." (Jn 8, 12)